Aktuality

Aktuálne informácie a dianie v obci Žehňa.

Zatvorený obecný úrad

Oznamujeme občanom, že dňa 16.09.2022 (piatok) bude z dôvodu čerpania dovolenky obecný úrad ZATVORENÝ.

Pozvánka Deň obce 11.9.2022

Pozývame Vás na Deň obce, ktorý sa uskutoční dňa 11.9.2022 (nedeľa) o 14:00 hod. na námestí obce Žehňa.O program sa postará Folklórny súbor Drienka, Araňa z Jarovníc a hudobná skupina Exit, ktorá Vám spríjemní posedenie pri čapovanom pive, kofole a lahodnom guláši. Pre deti máme pripravené maľovanie na tvár, cukrovú vatu a popcorn. Tešíme sa… Čítať viac

Triedenie a recyklácia oleja v obci Žehňa

Oznamujeme Vám, že naša obec sa zapojila do triedenia jedlých olejov. Kontajnery na triedenie oleja sú umiestnené v Žehni za budovou Obecného úradu a na Dúbrave pri kostole. Do kontajnera patria : rastlinné oleje, pevné tuky, oleje a tuky z konzerv, olej z vyprážania a fritovania, olej zo šalátu, olej z nakladaných potravín, marinády na… Čítať viac

Výkup papiera 2.9.2022 (piatok) o 16:00 hod.

Oznamujeme občanom, že výkup papiera výmenou za hygienické potreby ( toaletný papier, hygienické vreckovky, kuchynské utierky) sa uskutoční dňa 2.9.2022 (piatok) o 16:00 hodine pred obecným úradom. Firma taktiež vykupuje použitý kuchynský olej, ktorý musí byť v PET fľašiach.

Očkovanie psov proti besnote 11.8.2022 ( štvrtok)

Oznamujeme Vám, že vo štvrtok 11.8.2022 sa uskutoční v obci očkovanie psov proti besnote. Cena za zaočkovanie jedného psa je 8 €. Očkovať sa bude od 16:00 hodiny v Žehni pri požiarnej zbrojnici a od 18: 00 hodiny na dolnej zastávke na Dúbrave.

Zbierka kuchynských potrieb do KC Žehňa

Komunitné centrum v obci Žehňa vás chce požiadať o zbierku kuchynských potrieb (aj použitých no použiteľných ďalej ) napríklad : hrnce, panvice, príbory, šálky, hrnčeky, misy, dózy, naberačky, varechy a iné kuchynské vybavenie. Veci môžete odniesť na obecný úrad, do kancelárie TSP alebo priamo do komunitného centra Ďakujeme vám .